Haber

TADD, Afrika’da Binlerce Kişiye İftar Yemeği ve Gıda Yardımı Yaptı

Tüm Afrika’nın Dostları Derneği (TADD), Ramazan ayı boyunca Afrika’da binlerce kişiye iftar sofraları dağıtırken, ihtiyaç sahibi ailelere de gıda yardımında bulundu.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, “Biz size de bize yeteriz” sloganıyla ramazan etkinliklerine başlayan dernek, Türkiye’den gelen hayırseverlerin bağışlarını Uganda, Sudan ve Somali’de 25 bin kişiye, 2 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TADD Lideri Bilgehan Güntekin, bağışçıların emanetlerini titizlikle koruduğunu belirtti.

Afrika’da 9 yıldır gönüllü sağlık faaliyetlerine ek olarak her ramazan ve bayramlarda ayni ve nakdi destek sağlamaya devam ettiklerini belirten Güntekin, Afrika’nın çeşitli bölgelerindeki ailelere gıda kolisi ve iftar yemeği dağıttıklarını kaydetti.

Güntekin, “Türkiye’deki kardeşlerinin onlara sahip çıktığını gören Afrikalı kardeşlerimiz her organizasyonda bizlere dua ediyorlar. Hayırseverler sayesinde Afrika kıtasındaki ihtiyaç sahipleri, özellikle de yetim ve dul kadınlar korunuyor. Ramazan ayı çerçevesinde. Uganda, Sudan ve Somali’de zor şartlar altında hayata tutunma mücadelesi veren kardeşlerimiz, bir nebze olsun rahatlamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

haber-yavuzeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu