Ekonomi

SPK 6 şirketin sermaye artırımına onay verdi

SPK haftalık bültenine göre Konsey, Loras Holding AŞ’nin 384 milyon lira, Çelik Halat ve Tel Sanayii AŞ’nin 41 milyon 500 bin lira, Sekuro Plastik Ambalaj Sanayi AŞ’nin ise 34 milyon 712 bin 500 lira sermaye artırımını duyurdu. ve Ticaret AŞ’nin 132 milyon lira, Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi AŞ’nin 65 milyon lira, PC İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi AŞ’nin ise 73 milyon 350 bin lira bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulundu.

Meksa Yatırım Menkul Kıymetler AŞ ve Ekovar Etraf Küme Geri Dönüşüm Atık Depolama İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ 600 milyon lira, Lider Faktoring AŞ 200 milyon lira, Yatırım Finansman Menkul Bedeller AŞ 850 milyon lira, Quick Finansman AŞ. 880 milyon liralık borçlanma aracı tahsisi, 3 milyar liralık Burgan Bank AŞ ve 600 milyon dolarlık Şekerbank TAŞ’ın başvuruları kabul edildi.

Öte yandan Komite, Emlak Varlık Kiralama AŞ, Vakıf Varlık Kiralama AŞ, Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi Fibabanka Beşinci Varlık Finansman Fonu ve Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi Tarfin Birinci Varlık Finansman Fonu’nun kira sertifikası ihracını da onayladı.

SPK 22 kişiye toplam 195,7 milyon lira idari para cezası verdi

Kurul, 21’i gerçek ve 1’i tüzel olmak üzere toplam 22 kişiye 195 milyon 659 bin 151 lira idari para cezası verdi.

SPK, Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin (KZBGY) hisse senedi piyasasında yaptığı işlemlerle ilgili olarak, ilk halka arzdan elde edilen gelirlerin kullanım yerlerinin incelenmesi sonucunda 19 kişiye 195 milyon 449 bin 802 lira tazminat ödenmesine hükmetti. PC İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret AŞ’nin arzına, 2 gerçek tüzel kişiye 209 bin 349 lira para cezası uygulanmasına karar verildi.

Ayrıca heyet tarafından, yurt dışından yararlanıldığı belirlenen 58 internet sitesine Türkiye’de ikamet eden kişilerin erişiminin engellenmesi için gerekli hukuki sürecin başlatıldığı açıklandı.

erenler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu