Ekonomi

Turizm sektörü çifte ‘festival’ yapacak

İSTANBUL (İGFA) – Kahramanmaraş depreminin ekonomiye etkisi tartışılmaya devam ederken, turizm sektörü de depremin etkilerini hissetti. Deprem sonrası Türkiye’ye yönelik rezervasyonlarda bir miktar yavaşlama görülse de Tatilsepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, bu durumun kesintiye uğrayacağını ve dairenin yavaş yavaş hareket etmeye başlayacağını söylüyor.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖLGELER

Dünyayı sarsan depremin ardından sektörde kademeli hareketlerin olduğunu vurgulayan Karayal, “Gelecek rezervasyonlar ve tatil dönemi rezervasyonlarında önemli bir iptal talebi almadık.

Bu sadece yeni satış taleplerinde önemli bir düşüş ve bir gecikme meselesi. Bayram satışlarının büyük çoğunluğunun Ramazan döneminde gerçekleşeceğini düşünüyoruz ve bayram tatilinde talebin artacağını ve şubenin faaliyete geçeceğini tahmin ediyoruz. Tatil rotalarında en çok tercih edilen bölgeler ise Antalya, Bodrum ve Kıbrıs olacak.”

“Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu yaraları ancak el ele vererek sarabiliriz” diyen Karayal, deprem bölgesinde hizmet veren otelciler için şunları söyledi: “Depremin olduğu ilk günden itibaren Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce otel hiçbir karşılık beklemeden kapılarını depremzedelere açtı. tereddüt Zamanımızın barınma ihtiyacına büyük katkıda bulundular. Bu vesileyle depremzedelerimizi hiçbir karşılık beklemeden ağırlayan tüm otelcilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

cayiralanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu