Haber

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde meydan okudu! Sürprizler bekleyin

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları 7 Ekim sabahı İsrail’e saldırdı. “Filistinlilere ve onların kutsal anıtları, özellikle de Mescid-i Aksa’yı sürekli ihlal etmelerine yanıt verin”İsrail ordusu ise Gazze Şeridi’ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 38’i asker olmak üzere 1.200 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

HAMAS’TAN EŞZAMANLI BÜYÜK OPERASYON

Yerel kaynaklar, Kassam Tugayları’nın İsrail güçlerine yönelik birçok noktada eş zamanlı operasyon başlattığını bildirdi. Çok sayıda zırhlı aracın imha edildiği belirtildi. Onlarca İsrail askerinin öldüğü belirtiliyor.

Gazze’deki Al-Mayadeen muhabiri, İsrail ordusu ve kıyı bölgesindeki bazı İsrail güçleriyle iletişimin tamamen kesildiğini bildirdi.

Kassam Sözcüsü EBU UBEDE: MORALİMİZ YÜKSEK, ZAFER YAKIN

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, ”Moralimiz yüksek, zafer yaklaşıyor. İçinizi ısıtacak sürprizler göreceksiniz, sizden tek isteğimiz dua etmeniz. “Allah’a kavuşacaklarını zannedenler, küçük bir topluluğun, büyük bir topluluğu mağlup ettiğini söyleyeceklerdir.”açıklamasını yaptı.

‘FİLİSTİN DIŞINDA DA HAZIRLIKLAR YAPIYORUZ’

Kudüs Tugayları Sözcüsü Ebu Hamza da Filistin dışında hazırlık yaptıklarını ifade etti.

Ebu Hamza açıklamasında şunları söyledi: ”Savaş artık sadece Gazze’yle sınırlı değil. “Filistin dışında da hazırlıklarımız vardı.”sözlerini kullandı.

 

sarigol-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu