Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oy kullandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Beylikdüzü’nde oy kullandı.

Eşi Dilek ve oğlu Selim ile Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne gelen İmamoğlu, 2224 numaralı sandıkta oy kullandı.

Daha sonra okul bahçesinde kendisini bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Seçimlerde görev alan herkese teşekkür eden İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bu seçim sonuçlarının ülkemize güçlü bir demokrasi getirmesini, milletimizin kutuplaştırıcı siyaset dilinden uzaklaşmasını ve millete hizmet aracı olarak siyasetin gerçeklerle buluşmasını diliyorum. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yüksek Seçim Kurulu üyelerinden başkanına kadar il seçim kurullarından tüm yetkililerin milletimizin onuru olan sandığa sonuna kadar sahip çıkacaklarına inanıyorum.”

İmamoğlu, seçim sürecini Ankara’da takip edeceğini belirterek, “Sandıklara atılan her oy sorunsuz, kimsenin kimseye kötü söz söylemediği, ahlaki açıdan sayıldığı bir gün ve akşam diliyorum. , ve sonuç demokratik bir şekilde karşılandı.Şimdiden başarılar dilerim.” sözlerini bitirdi.

İmamoğlu, oy kullanmaya gelen seçmenlerle okul bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirerek, annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu