Ekonomi

Hande Fırat: Şimşek’in bakan olmasıyla yol haritası uygulanmaya başlandı, ekonomi yolunda gidiyor

Hürriyet yazarı Hande Fırat,Ekonomi yönetiminin uyguladığı politikalara ilişkin yorum yaptığı yazısında birçok alanda yeni yatırımların olacağını belirtti.

Fırat, bugünkü yazısının ilgili bölümünde, Mehmet Şimşek’in Hazine ve Maliye Bakanı olmasından sonra kurulan yapıda hasar tespiti sonrası belirlenen yol haritasının uygulanmaya başlandığını belirtti.

Fırat, makaleyeO devam etti:

“Artık Şimşek’in yeniden bakan olmasıyla birlikte kurulan yapıda hasar tespiti sonrası belirlenen yol haritası uygulanmaya başlandı: Bakan Şimşek başta olmak üzere yetkili herkes Türkiye’nin planlarını ve vizyonunu anlattı. Şimşek bunun sembol adı oldu” Hem piyasalar hem de Türkiye’nin yatırımı Çekmeye çalıştığı ülkeler, Türkiye’nin profesyonelliğine olduğu kadar ekonomi politikalarındaki samimiyete de inanıyorlardı. Her şey açıktan yapılmıyor. Kapalı kapılar ardında birçok müzakere yapılıyor. Beklendiği gibi bankacılık şubesinde hisse satışı haberi uluslararası medyada da yer aldı. Güç, teknoloji, “Bankacılık, sigortacılık gibi birçok alanda yeni yatırımlara şahit olacağımızı söyleyebilirim. Ekonomi yönetiminin bu alanda belirlediği yolda emin adımlarla ilerleme kararlılığına büyük saygı duyuyorum. Her birimizin yararına olacak sonuç bu politikayla ortaya çıkacaktır.”

karapurcek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu