Ekonomi

Dünya Bankası, Türkiye’de yenilenebilir enerji için 549 milyon dolar finansman sağlayacak

Dünya Bankası İcra Kurulu, Türkiye’de yenilenebilir enerji kullanımının artırılması için 549 milyon dolarlık finansman sağlayacak.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Kamu ve Belediye Yenilenebilir Enerji Projesi, Türkiye’de merkezi yönetim ve belediye tesislerinde yenilenebilir enerji kullanımını hızlandıracak.

Proje kapsamında tahsis edilen 549 milyon dolarlık finansman, kamu sektöründe öncü rol oynayarak Türkiye’de yenilenebilir enerji kullanımının hızlanmasına, ülkenin iklim değişikliği taahhütlerinin yerine getirilmesine ve enerji güvenliğine katkı sağlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez, projenin Türkiye ekonomisine ve çevreye fayda sağlayacağını belirterek, “Kamu tesisleri için yenilenebilir enerji, Türkiye’nin iklim taahhütlerini yerine getirmesine yardımcı olurken, artan iklim değişikliğinin etkisini de azaltabilir” dedi. belediye faturalarında enerji fiyatları.

Bina bölümü en çok elektrik tüketen ve en çok karbon salınımına neden olan bölümlerin başında geliyor ve bu da vatandaşların sağlığını doğrudan etkiliyor.

haber-akkus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu