Ekonomi

Avalanche (AVAX), Binance duyurusuyla yükselişine devam ediyor

Investing.com – Kripto piyasasının en büyük borsası Binance, AVAX’ın platformdaki vadeli işlem hacmini genişletecek bir karar aldı.

Binance’in AVAX sürekli sözleşmelerinin USDC marjlı şekilde genişleteceğini duyurmasının ardından kripto para, son 24 saatte %15’e yaklaşan değer artışı kaydetti ve ilk 100’de en çok yükselen 2. kripto para birimi oldu.

Son günlerde genel yükseliş trendinde yatırımcıların ciddi şekilde talebini artırdığı AVAX, özellikle Blockchain tabanlı oyun sektöründeki faaliyetleriyle öne çıktı. Son olarak Avalanche ekibi, ekosistemi genişletmek amacıyla memecoin piyasasına da yöneleceğini dair duyurmasının ardından ağda destek vereceği 5 memecoin’i seçti. Bu yolla Avalanche’ın son zamanlarda memecoin çılgınlığından son derece verimli şekilde faydalanan Solana ağına benzer bir adım atabileceğinden bahsediliyor.

Bu olumlu gelişmelerin üzerine AVAX’a olan güvenini gösteren Binance, vadeli işlem platformunda 75x’e kadar kaldıracın kullanılabileceği USDC marjlı AVAX sürekli işlem sözleşmelerinin işleme açılacağını duyurdu. İşlemlerin 20 Mart Çarşamba günü başlaması bekleniyor. Bu hamle AVAX’ın alım satım hacmini artırırken likiditesine de katkı sağlaması açısından piyasa katılımcıları tarafından olumlu karşılandı. Diğer yandan Binance’in AVAX-USDC vadeli işlemleri için 3 Nisan’a kadar %10 promosyon indirimi sunacak olması da AVAX vadeli işlemlerini destekleyecek başka bir olumlu gelişme olarak kabul edilebilir.

AVAX’ta son durum

AVAX, yıla 32 dolar seviyelerinden başladı. Özellikle Mart ayında momentumunu artıran AVAX, yılbaşından bu yana değerini ikiye katlayarak haftaya 64 dolara kadar yükselerek başladı. Şu an en son Mayıs 2022’de bulunduğu seviyelere yükselen AVAX, Kasım 2021’deki 147 dolar zirvesinden %139 oranında uzaklıkta bulunuyor.

seydiler-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu