Haber

Yakında İstanbul’dan Malabo’ya uçuyoruz

ANKARA (İGFA) –Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ekvator Ginesi Ulaştırma, Posta ve Yeni Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanı Honorato Evita Oma ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Bakan Uraloğlu, “Ufuk 2035” olarak adlandırılan ulusal kalkınma planı çerçevesinde ekonomik çeşitlilik, balıkçılık, turizm, tarım ve sanayi alanlarındaki gelişmelerin ulaşım bölümündeki ilerlemelerle paralellik gösterdiğini belirtti.

Ekvator Ginesi ile ekonomik ve ticari ilişkilere ilişkin Bakan Uraloğlu, Türk firmalarının Ekvator Ginesi’nde yürüttüğü önemli projeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

“Ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi bizim için büyük önem taşıyor” diyen Bakan Uraloğlu, “Malabo ve Bata limanlarının işletme ihalesini kazanan Albayrak Holding’in diğer Türk şirketlerinin de yatırım yapması için örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Denizcilik açısından ihracatta iki ülkenin ortasında “İki ülke arasında denizcilik anlaşması imzalanması için müzakerelere açık olduğumuzu söylemek isterim” dedi.

“İSTANBUL-MALABO UÇUŞLARI EN KISA ZAMANDA BAŞLAYACAK”

Sivil Havacılık konusunda da pandemi nedeniyle durdurulan İstanbul-Malabo seferlerinin artan taleple yeniden başlayacağını belirten Bakan Uraloğlu, “Yıl ortasında imzalanan Hava Ulaştırma Anlaşması’nın iç hukuk onay süreci devam ediyor. iki ülke sorunsuz ilerliyor.İletişim konusunda Ekvator Ginesi Posta İdaresi ile PTT arasında bağlantılar kurulacak.Gelecekte yeni işbirlikleri ile zenginleşmesini temenni ediyorum.Ayrıca yaşanan gelişmelerden dolayı üzgünüz. Taşınabilir operatör “Getesa” ile yapılan roaming anlaşmasının feshi ve iki ülke operatörleri arasındaki sorunların giderilmesi için takviye talep ediyoruz” dedi.

habergolyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu