Haber

Ümit Özdağ’dan Temel Karamollaoğlu’nun ‘cemaat’ açıklamasına sert tepki!

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızıyla evlendiği iddiası Türkiye’nin gündemine oturdu.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU’NUN AÇIKLAMASI TEPKİ GÖRDÜ

Konuyla ilgili çok sayıda siyasetçi yorum yaparken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da konuyla ilgili tartışma yaratacak bir açıklama yaptı. Karamollaoğlu, “Önyargılarla konuya gidiyoruz. Diyanet’in açıklaması da bu noktada. İslam rıza göstermez. İstismara fırsat olarak kullanılmadığı için bu konunun gündemde tutulmamasını isterim. Hem toplum ve aile rahatsız” dedi.

ÖZDAĞ: NEDEN ÖNCELİKLİ?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Twitter’dan yaptığı açıklamada Temel Karamollaoğlu’na yanıt verdi. Özdağ, “Önyargı nedir? 6, 9, 12 yaşında bir çocukla evlenmek ön yargı mı, ön yargı mı? İlk fırsatta içindeki canavarı çıkarıyorsun” dedi.

Temel Karamollaoğlu’nun açıklamalarının detayları şöyle:

“Kanıt varsa kararını hızlandırsın. Geciken adalet adalet değildir. Bu noktada kabul edilemez. Dolayısıyla mezhepler ve Kuran kursları kapatılamaz. Onun için İslam’a ön yargılı bakıyorlar diyorum.” .

“ÖNCELİKLE YAPILMAMALIDIR”

“İster İslami kurslar olsun, ister cemaat kursları olsun, bu konularda Milli Eğitim Bakanlığı’nın çok titiz davranması gerekiyor. Kararlar geciktirilmemeli, zalimler en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Tereddüt.Oysa adil karar verilmeli.Sorunların çoğu.Mesela farklı bir şeyden bahsediyoruz.Nerede?Kuran kursu falan önünde değil.Bütün okullarda uyuşturucu alışkanlığı haline geldi.Devlet ise. ilgileniyoruz diyor, neden hep yaygınlaşıyor?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu