Haber

TTB’den Kızılay Başkanı Kınık Hakkında Soruşturma Başlatılması Talebi

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Kızılay Lideri Kerem Kınık hakkında İstanbul Tabip Odası’na; 6-20 Şubat depremlerinde Kızılay’ın vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veremediği ve medya aracılığıyla bir dizi skandalın ifşa edildiği gerekçesiyle soruşturma başvurusunda bulundu.

Tıbbi Etik Değerler Açısından Kabul Edilemez

İlgili Makaleler

TTB, Kızılay’ın 6-20 Şubat depremleri sonrasında depremzedelerin talep ve ihtiyaçlarını karşılayamadığı haberinde, bölgenin en temel ihtiyaçlarından biri olan çadırları yardım kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarına sattığını hatırlattı. maden sularında halk sağlığını tehdit edecek düzeyde arsenik tespit edildiği bildirildi. Kızılay’ın dernek tüzüğündeki görev tanımına ve uluslararası alanda üyesi olduğu birliklerde tanımlanan ilkelere yer verildiği yazıda, Dr. Kerem Kınık’ın yaşam hakkının tüm boyutlarıyla tehlikede olduğu bu süreçte toplumun sağlığını ve yeterliliğini gözetmeden hareket etmesi için tıbbın değerleri.

Tıbbi Deontoloji Yönetmeliği ve TTB 58. Kerem Kınık başkanlığındaki Kızılay’ın deprem felaketinde insan hayatını önceleyen anlayışın dışında hareket ettiği ve tıp meslek etiği kuralları ile bağdaşmadığı görülmektedir. TTB Disiplin Yönetmeliği, Tıbbi Deontoloji Yönetmeliği ve Tıpta Meslek Etiği Kuralları çerçevesinde Kerem Kınık hakkında disiplin soruşturması başlatılması amacıyla Tabip Odanıza bildirimde bulunuyoruz. Gereğinin yapılacağı inancıyla çalışmalarınızda başarılar dileriz.” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

kovancilarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu