Haber

TRT ortak yapımı ‘İbi: Doğu Ekspresinin Gizemi’ en çok izlenen film oldu

TRT’nin ortak yapımcılığını üstlendiği ve bu yıl vizyona giren sekizinci animasyon filmi ‘İbi: Doğu Ekspresinin Gizemi’, ilk haftasında 63 bin 606 kişiye ulaşarak gişede en çok izlenen film oldu.

Türkiye’de 75 ilde 310 sinemada gösterime giren film, önümüzdeki günlerde Almanya, Fransa, Hollanda ve Azerbaycan başta olmak üzere 10 ülkede daha seyirciyle buluşacak. Sinema; Doğu Ekspresinin Kars’a ulaşmasını sağlamak için İbi ve arkadaşlarının macera dolu macerasının hikayesi anlatılıyor.

İLK OLDU

TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişimi uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlanan film 20 Ekim’de gösterime girdi. Rakiplerini geride bırakarak birinci olan filmin yapımcılığını Özgür Karaca ve Özgün Karaca ortak yaptı. Filmin yönetmeni ve senaristi Sinan Ölmez’dir. Filmin eğlenceli müziklerini Ali Bakan ve Bülent İtimat birlikte hazırladı.

FİLMİN KONUSU

Ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte Doğu Ekspresi ile Kars’a giden İbi, kendisini beklenmedik bir maceranın içinde bulur. Yolculuk sırasında Baldiyar masallarının yazıldığı Masalaltı’ndan gelen, adı henüz anılmayan gizemli bir masal kahramanının kötülüğüne engel olmaya çalışan İbi, sevdiklerini korumak için çeşitli fedakarlıklar yapmak zorunda kalır ve Doğu Ekspresinin Kars’a ulaşmasını sağlamak.

haber-adilcevaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu