Haber

Tepebaşı Belediyesi Uluslararası Sanat Çalıştayı Sergi ve Kapanış Töreni ile Sona Erdi

Tepebaşı Belediye tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası Sanat Çalıştayı sergi ve kapanış töreni ile sona erdi. Çalıştaya katılan 14 sanatçı 5 gün boyunca şekillendirdikleri tablolarını sergilediler, TepebaşıSanat koleksiyonuna bağışladı.

TepebaşıBelediyesi’nin Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu ve Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması ile uluslararası prestijli 3 sanat etkinliğinden biri olan 12. Uluslararası Sanat Atölyesi, 14 sanatçının katılımıyla Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çalıştayda, sanatçıların icra ettikleri eserler Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası Stand Salonu’nda sergilendi. Çalıştayın kapanış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı katıldı. Ahmet AtaçHan Belediye Başkanı Erdal Ulu, eski Anadolu Üniversitesi Rektörü Engin Ataç, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Sanat Atölyesi Sanat Danışmanı Numan Arslan, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.

“ESKİŞEHİR BİR SANAT KENTİDİR”

Törende sanatçılar adına konuşan Sebastian Körbs, “Bu yılki atölye çalışmasının bir parçası olduğum için çok mutluyum. Çünkü burada sanat sevgisi var. Fikir alışverişinde bulunabilmek çok eğlenceli ve çok keyifliydi. diğer sanatçılarla iş hakkında, dünya hakkında, renk hakkında, zaman hakkında konuşun Sevgili meslektaşlarım, bu ilham verici haftayı sizinle Eskişehir’de geçirmeme izin verdiğiniz için teşekkür ederim. Eskişehir bir sanat şehri, insanların hoş olduğu bir şehir. Ataç Bey size ayrı bir teşekkür etmek istiyorum. Belediye başkanı olarak yönettiğiniz şehir bir mücevher. Sizde bir şeyler olduğunu biliyorum” dedi.

“ATÖYLER MANEVİ DOYUM SAĞLAYAN BİR ORTAMDIR”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Cenk Sezer, “Atölyeler halka açık sanatseverlere manevi tatmin sağlayan bir ortamdır. Tepebaşı Belediyesi 12. Uluslararası Sanat Atölyesi bizlere manevi tatmin sağlamıştır. , Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet AtaçKendisine ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

“Yaşasın SANAT, SANAT OLSUN”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, sanatın Eskişehir’e önemli katkılar sağladığını vurgulayarak, “Güzel günler çabuk geçiyor. İnanın sanatçıları takip etmek çok keyifliydi. Eskişehir’imizin bir özelliği var. Bu etkinliklere vatandaşlarımız da katılıyor. Ev sahipliği yapıyorlar. Biz bir tema koymuyoruz.Sanatçıların elinden gelenin en iyisini yapıp şehre hediye etmesi daha değerli.Bir söz vardır ben çok severim bakmayalım. dikiz aynası birbirimize bakalım. Bu cümle çok şey anlatıyor. Hoş telaffuzlarıyla buradaki sanatçıların takdiriyle bize gönül veriyorlar. Yaşasın sanat, sanat var olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Önder Ataç ve protokol tarafından Uluslararası Sanat Atölyesi Sanat Danışmanı Numan Arslan, sponsorları Big Chefs, Honda ve Zamane iş dünyası temsilcileri ve ustalarına plaket takdim edildi. Kapanış töreni Lider Ataç, katılımcı ve sanatçıların sergiyi ziyaret etmesi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

Öte yandan CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Işık Süllü de sanatçılarla birlikte stant alanındaki çalışmaları gezdi.

14 sanatçının 5 gün boyunca yaptığı eserler, Tepebaşı Belediyesi ana hizmet binasındaki Stand Salonu’nda ziyaret edilebilecek.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu