Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül, “Tabii Afetler ve Deprem Bakanlığı” kurulması çağrısında bulundu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Tabii Afetler ve Deprem Bakanlığı” kurulmasını istedi.

Sarıgül, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, bölgelere çeşitli ziyaretlerde bulunduğunu belirtti.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Sarıgül, TBMM’deki siyasi partilere çağrıda bulunarak, şunları söyledi:

“Tabii Afetler ve Deprem Bakanlığı’nı kuralım. Türkiye’miz deprem kuşağında bir ülke. Yarın sabah yeniden can kaybetmek istemiyorsak, yarın sabah böyle bir afetle karşılaşmak istemiyorsak, hadi dinleyelim. bilim adamları ve bilimin öncülüğünde hareket ediyorlar.Fay sınırları nerede, bu depremin yeniden tetikleneceği kesin.” kesin, bilim adamları bunu defalarca söylemişler, diyorlar. Büyük İstanbul depremi, İzmir depremi başta olmak üzere İç Anadolu, Erzincan, Elazığ, Bingöl bölgesi ve Güneydoğu hattından gelen fay durumu ortada. Bu nedenle Türkiye Değişim Partisi olarak Doğal Afetler ve Depremler Bakanlığı’nın kurulmasını kuvvetle bekliyoruz. “

Sarıgül, yaraların sarılmasını ve devletin tüm kurum ve kuruluşlarının işbirliği ve güç birliği yapmasını istediklerini belirtti.

Meclis’in açılması gerektiğine değinen Sarıgül, Meclis’in bir hafta daha kapalı kalmasını doğru bulmadıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu