Haber

Pasifik İnşaat’ın sahibi Fatih Erdoğan’ın şikayeti üzerine BirGün gazetesi yönetici ve çalışanları hakkında soruşturma başlatıldı.

Pasifik İnşaat’ın sahibi Fatih Erdoğan’ın şikayeti üzerine BirGün gazetesi yönetici ve çalışanları hakkında “dezenformasyon” soruşturması başlatıldığı öğrenildi. AKP Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan’ın da eşi olan Fatih Erdoğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

BirGün Muhabiri İsmail Arı’nın 28 Aralık 2022 tarihli imzalı Fatih Erdoğan: “AKP’li eşinden milyarlarca dolar vurgunculuk!” 6 Ocak 2023’te BirGün başlığıyla HaberlerYönetmeni Uğur Şahin imzalı “Erdoğanları üzecek karar: Yağmalara fren” başlığıyla yayımlandı. Haberler‘> haberlerDava açılmasını istedi.

İlgili Makaleler

Fatih Erdoğan’ın şikayeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın birgun.net Yayın Koordinatörü Uğur Koç, Haber Müdürü Uğur Şahin ve BirGün Muhabiri İsmail Arı hakkında soruşturma başlatarak ifadeye çağırdığı öğrenildi.

YENİDEN DEzenformasyon Yasası!

Soruşturmanın, hükümetin “dezenformasyon kanunu” olarak yürürlüğe girdiği Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 217/A maddesi kapsamında “kamuya açık yanıltıcı bilgi yayma” hatası nedeniyle yürütüldüğü bildirildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tartışılan ancak artık gazetecilerin haberlerinden dolayı sık sık yargılanmasına olanak tanıyan bir düzenleme. Son olarak T24 yazarı ve gazeteci Tolga Şardan da önceki gün aynı gerekçeyle tutuklandı.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberelmadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu