Haber

ÖGG Sınav Sonuçları Açıklandı mı, Nasıl Öğrenilir? 2023 ÖGG Sınavı Sorgulama Ekranı

EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) tarafından düzenlenen 101. Özel Güvenlik Sınavı (ÖGG) adaylarının sınav sonuçları gündemde. ÖGG sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. ÖGG sınav sonuçları sınava giren adaylar tarafından araştırılmaktadır. Peki ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Özel Güvenlik Teftiş Başkanlığı, ÖGG sonuçlarını 13 Ocak 2023 tarihinde açıklayacağını duyurdu.

Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

ÖGG sınav sonuçları 13 Ocak’ta açıklanacak. Sonuçların ne zaman açıklanacağı belli olmadı. Öte yandan adayların yazılı sınav sonucuna itiraz edip itiraz bedelini yatırabilecekleri tarih aralığı ise 16-18 Ocak 2023 olacak.

Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

ÖGG sınav sonuçları Özel Güvenlik Birimi’nin internet sayfasından öğrenilebilir. Adayların özel güvenlik sınav sonuçlarını görebilmeleri için TC Kimlik Numaraları ile sorgulama yapmaları gerekmektedir. Güvenlik sınavı sonuç linkine tıklayan güvenlik görevlisi adayları daha sonra “Temel Eğitim Sınav Sonucu” sayfasına yönlendirilerek bireysel sonuçlarını görüntüleyeceklerdir.

Özel Güvenlik Sınav Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

Sınav sonuçları https://www.egm.gov.tr/ adresinden sorgulanabilir. Sınava katılan adaylar TC kimlik numaralarını, sınav adını ve güvenlik kodunu sisteme girerek sonucu görüntüleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu