Haber

Numan Kurtulmuş’a ‘Kaybetmeye hazır mısın’ sorusu: ‘Karara saygı duyuyoruz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Habertürk TV’de gündeme ilişkin konuştu.

Kübra Par ve Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan Kurtulmuş’a, “Kaybetmeye hazır mısınız? Sandıkta kaybederseniz Türkiye bu geçiş sürecini demokratik olgunlukla tamamlayabilir mi?” o sordu.

Kurtulmuş, “Aslında bu soruyu başkalarına da sormalısınız. Bizler demokrasiyi özümsemiş, demokrasi mücadelesi veren ulusal siyasi geleneğin bugünün temsilcileriyiz.”

Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rahmetli Menderes darağacına asıldı, merhum Özal’a bazen ‘Çankaya’nın düşmanı’ denildi. Türkiye’de iktidar partileri ve ana muhalefet partisi kapatıldı. 27 Nisan muhtırasını tek cümle ile geçiriyoruz ama o günün e-muhtırasını verenler telefonlarını kapatıp kaçtı. Başkanımızın söyleyecekleri var, kefenimizi giydik, siyaset yaptık. Tarihi bir hesaplaşmaya girmek istemiyorum. 27 Mayıs’ta, 28 Şubat’ta, 27 Nisan’da perdeyi araladığınızda anti-demokratik güçlerin kim olduğu, Cumhuriyet mitinglerinde orduyu kimin göreve çağırdığı belli oluyor. Millete tek söz söylemedik, bundan sonra da söylemeyeceğiz. Sandıktan ne sonuç çıkarsa çıksın. Bu karara saygı duyuyoruz.”

‘AT PAZARLIĞI KESİNLİKLE YAPILMADI’

Cumhur İttifakı’nın sorunsuz ilerlediğini anlatan Kurtulmuş, “Bunun asıl sebebi BBP’nin Refah Partisi’ne tekrar katıldığında al-ver pazarlığının olmamasıydı. At pazarlığı kesinlikle yoktu” dedi. Senin için başkan yardımcısı, sana milletvekili, sana bakan”.Davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyorum.Aynı şekilde Refah Partisi’nde de yine olmadı.Bu partilerin her birinin farklı siyasi programları var ama tek fikir etrafında birleşmiş siyasi partilerdir. Nitekim cumhurbaşkanlığı seçiminde 4 parti Cumhurbaşkanımız için samimi bir gayret içerisindedir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu