Haber

Maliyet 8 Milyon TL: Geçen yıl açılışı yapılan Millet Bahçesi’ne Havuz Yeniden Yapılıyor

Konya’daki eski Atatürk Stadı’nın bulunduğu bölgede yaklaşık 45 milyona ihale edilen ve geçtiğimiz yıl hizmete açılan Konya Millet Bahçesi, yeniden şantiye alanına çevrildi. Millet bahçesindeki süs havuzu yıkılarak yerine 8 milyon liraya yeni havuz yapılacak.

Konya’da Eski Atatürk Stadı sahasında tamamlanarak hizmete açılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kasım 2022’de “Kolektif Yatırımlar” adı altında hizmete açılan Millet Bahçesi adeta yıkılıyor.

İlgili Makaleler

Açılışından bir yıldan az bir süre sonra Millet Bahçesi’nin girişine “Dikkat şantiye giriş-çıkış” tabelası asılarak etrafına branda çekildi.

Millet Bahçesi’ndeki çimenlik alanların büyük bir kısmının ve bazı ağaçların kuruması nedeniyle yeni ağaç ve çimlerin dikildiği, yürüyüş yollarındaki kauçuk zeminin ise kaldırıldığı görüldü.

8 milyon yeni havuz

Öte yandan Millet Bahçesi’ndeki büyük havuzun da yenilenerek yerine 8 milyon liraya yeni havuz yapılacağı öğrenildi.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre, havuzun yeri doğru yapılmadığı için havuzun sızdırdığı ve bu nedenle yenisinin yapıldığı iddia edilirken, belediye yetkilileri şunları söyledi: “Parkı kullanan vatandaşlarımız için yapılan ‘kullanım anketi’nde istenilen biyolojik gölet yapılıyor”açıklama yaptı.

AK Parti Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 90 bin metrekare alana yapılan ve 44.5 milyon liraya ihale edilen Millet Bahçesi’nin ihaleden sonra 100 milyona ulaşacağını söylemişti. artan inşaat maliyetleri.

arac-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu