Haber

Lastikleri patlayan deprem bölgesine yardım götüren tırın sürücüsüne römork hediye edildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından tıra yükledikleri yardım malzemelerini aracının iki lastiğinin patlamasına rağmen bölgeye ulaştıran sürücüye Konyalı bir üretici firma tarafından yeni bir treyler verildi.

Büsan Organize Sanayi’de düzenlenen törenle, memleketleri Tokat’tan TIR’a yükledikleri yardım malzemelerini bölgeye ulaştıran Murat Kaan Erdem’e treyler teslim edildi.

Konyalı treyler üreticisi Mustafa Türkmen, yaşanan depremler nedeniyle gazetecilere üzüntülerini dile getirerek, insanların birlik ve beraberlik içinde yaraları sarmaya çalışmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Depremzedelerin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Türkmen, “Biz römorku yaparken Konya’daki tüm treyler imalatçı arkadaşlarım aradı. Arayan herkes ayrı bir parça hediye etmek istedi ama biz bu işi bitirmek istedik. Allah’ın izniyle teslimimizi gerçekleştirdik. Milletimizin gücü ve milletimizin birliği ile bu günleri de aşacağımıza inanıyorum.” terimini kullandı.

Türkmen’in ortağı Nazif Buğa, ilk andan itibaren depremzedelerin yaralarını sarmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Bir sanayici olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya karar verdik” dedi. söz konusu.

Murat Kaan Erdem ise depremin ikinci gününde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine doğru düzgün iş makineleri ve su getirdiklerini anlatarak, şunları söyledi:

“Deprem nedeniyle yolda çatlaklar ve yol çökmeleri oldu. İlk çatlağa çarptığımızda gideceğimiz yere 100 kilometre kala ilk lastiğimiz patladı. 70 kilometre sonra ikinci lastiğimiz patladı. Normalde bu araçta yoktu. oraya gitme şansı var.Rabbimin izniyle yardımı zamanında ulaştırdık.Bu işi yapanlar normaldir.Böyle bir durumda canına ve malına can veremez.Birinci lastik patlayınca başının çaresine bakar.Çünkü arabanın 3. lastiği patlasa devrilme ihtimali vardı.Orada böyle bir felaket olunca biz milli şuuru olan her Türk vatandaşının yapabileceğini yaptık.Bize çok güzel yansımalar aldık.Teşekkürler Bizi destekleyen herkese sizlerden.”

avcilarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu