Haber

Kremlin Sözcüsü Peskov: “Malezya uçağının düşürülmesine dair mahkeme kararını analiz edeceğiz”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Malezya Havayollarına ilişkin uçağın 2014’te Ukrayna’da düşürülmesine ait Lahey mahkemesinin kararını tahlil edeceklerini söyledi.

Ukrayna’nın doğusundaki Donbass bölgesinde düşürülen Malezya Havayolları’na ilişkin MH17 yolcu uçağının düşürülmesiyle ilgili Lahey Mahkemesi’nin verdiği karara Kremlin’den açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Lahey mahkemesinin kararını tahlil edeceklerini söyleyerek, “Mahkeme kararının yorumlanmasından önce derin bir analiz gereklidir” dedi.

Açıklamalarında gündemin öbür sorularına da karşılık veren Peskov, Kuzey Akım petrol boru çizgilerindeki arızaların giderilip giderilmeyeceğine ait, “Verilerin şimdiden sabotaj veya terör saldırısı olasılığını güçlendirmesi Rus tarafının bilgilerini bir kez daha doğruluyor. Önemli olan sabotaj veya saldırıların arkasında kimin olduğunu bulmak. Etkilenen kısımlarla ilgili ortak çalışma yürütülmesi için izne tabi olunduğunu biliyorsunuz. Bu nedenle bekleyeceğiz” halinde konuştu. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu