Haber

Kocaeli Aydınlar Birliği 100. yılını kutladı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Aydınlar Derneği’nin önceki başkanları Dr. Halil İbrahim Kahraman, SMMM Ahsen Okyar, Av. Törene Ruhittin Sönmez’in yanı sıra çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Sunuculuğunu Kocaeli Aydınlar Derneği’nin genç üyelerinden Ezgi Elikci’nin yaptığı program, yemeğin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kocaeli Aydınlar Derneği Lideri Av. Gürkan Uysal kısa bir açılış konuşmasının ardından “Konuşma hakkımı bir Cumhuriyet çocuğuna devrediyorum” diyerek sözü 8. sınıf öğrencisi Alp Doruk Ergül’e bıraktı. (Alp Doruk Ergül, İzmit’in tanınmış ve sevilen isimlerinden Soydan İş Hanı’nda kitapçı olan Şerafettin Ergül’ün oğludur.) Alp Doruk Ergül, Cumhuriyet hakkındaki düşüncelerini ve geleceğe dair dileklerini anlattı.

İlgili Makaleler

Açılış konuşmalarının ardından Prof.Dr. Zehra Gönül Balkır, Osmanlı’dan günümüze hukuk sistemini, Cumhuriyetin 2. Yüzyılında hukukun değerini ve hukuktan beklentileri anlatan bir sunum gerçekleştirdi. İlgiyle dinlenen sunumun ardından dernek üyeleri de soru ve görüşleriyle sunuma katkı sağladı.

Profesör Doktor. programa katılımından dolayı. Zehra Gönül Balkır için hazırlanan plaket, Kocaeli Aydınlar Derneği’nin genç üyesi ve aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Abdülhamit Karatepe tarafından takdim edildi.

Katılımcıların keyifle sohbet ettiği sunumun ardından dernek üyeleri, Cumhuriyetin 2. yüzyıla dair dilek ve temennilerini dile getirerek, toplu fotoğraf çektirmenin ardından programı sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu