Haber

Kayseri itfaiyesi enkaz altından 34 vatandaşı çıkardı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kahramanmaraş’ta 10 ili ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından arama kurtarma çalışmalarına devam edildi. yapıyor.

Türkiye’nin deprem bölgesinde enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları dayanışma içinde kesintisiz devam ederken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün kahraman itfaiye ekipleri depremzedelerin hayatını kurtarmak için üstün çaba göstermeye devam ediyor.

30 SAATLİK ÇALIŞMANIN SONUCU MİNİK MİNA KURTARILDI

Kahramanmaraş’ın Hayrullah Mahallesi On İki Şubat ilçesine bağlı Bahar Apartmanı’nda enkaz altında kalan Mina isimli 3 yaşındaki kızı Kayseri itfaiyesi 30 saatlik çalışma sonucu kurtardı.

O anları kaydeden Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı çalışanı, “Kahramanmaraş’ta facianın ilk saatinden itibaren arama kurtarma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok sayıda yaralıyı sağlık birimine teslim ettik. 12 Şubat ilçemizde Hayrullah Mahallesi’nde bir anne ve kızı enkaz altında. Bir mucizeye tanık olacağız. Yoğun çalışma yürüten Kayseri itfaiyesi 30 saatte vatandaşlara ulaştı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri depremin ardından 64 saat sonra kurtardıkları Mina’yı sağlık ekiplerine teslim etti.

BERAT VE İTFAİYE ADAMININ GÜÇLENDİRİCİ DİYALOGU

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından enkazdan kurtarılan 6 yaşındaki Berat isimli çocuğa sağ salim ulaşılırken, enkaz altında kalan Berat ile itfaiyeci arasındaki duygusal diyalog amatör kameralara yansıdı. kameralar. İtfaiyeci ‘Berat’ deyince küçük Berat ‘rica ederim’ dedi ve ardından itfaiyecinin dediğini yaptı. İtfaiyeci Berat’ı, “Arkandayım, ben geldim hadi aslanım” diyerek sakinleştirdi.

KAYSERİ EKİBİ 34 VATANDAŞI HAK KURTARDI

Kayserili ekipler, depremin ilk saatlerinden itibaren özverili çalışmaları sonucunda 34 vatandaşı sağ kurtardı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye, Fen İşleri, Köy Hizmetleri, Park Bahçeler, KASKİ ve elektrik şirketi gibi birimler, 237 araç ve 362 işçi ile afet bölgesinde özveriyle çalışmalarını sürdürüyor.

habergungoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu