Haber

Karabük’ten Kahramanmaraş’a 20 vagon odun gönderildi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Karabük’te toplanan odunlar demiryolu ile bölgeye gönderiliyor.

Orman Müdürlüğü koordinasyonunda merkez ve ilçelerden toplanan 1467 ster odun tırlarla şehir merkezindeki tren istasyonuna getirildi. Yüklenen 45 vagondan 20’si Kahramanmaraş’ta afetzedelere teslim edilmek üzere yola çıktı.

Vali Fuat Gürel, Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Orman İşletme Müdürü Aydın Kırmızılı ve ilgili kurum çalışanlarının katılımıyla bir uğurlama gerçekleştirildi.

Gürel, gazetecilere, Karabüklüler olarak bugüne kadar deprem bölgesine 286 TIR’ı bire bir yardım gönderdiklerini söyledi.

Bölgedeki vatandaşların mazot ihtiyaçlarının karşılanması için Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü müdürlükleri ve şefliklerince kampanya başlatıldığını belirten Gürel, “Bugüne kadar binlerce sterlin odun gönderdik. Odunlar hazırlanırken. Orman Bölge Müdürlüğümüz ve işletmelerimizdeki stoklar kullanılmış olup, sahadan toplanılmıştır.” söz konusu.

Vali Gürel, bazı ilçelerde vatandaşların hem odun hem de kömür yardımı yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

“45 vagonda 1467 ster yakacak odun var. Bugün 20 vagon gönderiyoruz. Yarın 25 vagon göndereceğiz. Aynı zamanda Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine de 203 metreküp tomruk gönderiyoruz. Şimdiye kadar toplam 4 bin 394 sterlik yakacak odun depremzedelerimizin kullanımı için gönderildi.”

bucakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu