Haber

İstanbul’un Acı Gerçeği: 3 İlçede Deprem Bile Selden Kurtulamadı!

İstanbul’da dün kısa süreli etkisini gösteren yağmur, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde hayatı felç etti. Selde 2 kişi hayatını kaybederken, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, beklenen büyük Marmara Depremi ile İstanbul’un dertte olduğu geceyi hatırlattı.

İstanbul’da dün akşam saatlerinde başlayan yağmur, kısa sürede üç ilçede su baskınlarına neden oldu. Evler sular altında kaldı, araçlar selde sürüklendi. Sel sularında 2 kişi hayatını kaybetti.

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile metro istasyonlarında da su baskınları yaşandı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, İstanbul’un acı gerçeğini ortaya çıkardı.

“İstanbul merkezli bir deprem değil; Dün sadece üç ilçemizi etkileyen sel felaketini yaşadık. İstanbul’un en yeni yaşam alanlarından biri olan Başakşehir’de maalesef karşılaştığımız tablo tam bir felaket. Ara sokaklardan Şehir Hastanesine, Milli Kütüphaneden İstanbul Havalimanına kadar her yerde sel manzarası aynı” dedi.

“İmar ve şehircilik sorunlarını bir kenara bırakalım diyelim; Bir felaket anında telefon hatları çalışmasa bile yardım isteyeceksiniz. Daha büyük bir felakette, hatta depremde neler yaşayacağımız düşüncesi hepimiz tarafından bilinmektedir ve en büyük korkumuzdur…”

“Eğer bu sadece bir bölgedeki selin sonucu ise, eski yerleşim yerleri de dahil olmak üzere İstanbul’da yaşanacak depremin sonuçları merak ediyorum!”

“Şimdi atılması gereken ilk adım; İstanbul’un nüfusunu acilen ve tüm devlet kurumlarımızın planlamasıyla azaltmaktır. Anadolu’ya göçün maddi ve manevi teşvikiyle bu süreci bir an önce başlatmalıyız.”

“İstanbul’da her türlü felaketi, özellikle de depremi bekliyorum; Hem ülkemiz hem de insanlarımız için ciddi ve hayati tehlike yaratacak sonuçlar doğuracaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu