Haber

İsrail’in Gazze’deki saldırılarına tepki olarak Pakistan’da gösteriler düzenlendi

İsrail’in Gazze’deki saldırılarına tepki göstermek ve Filistin halkıyla dayanışmayı vurgulamak amacıyla Pakistan’ın Karaçi kentinde binlerce kişi gösteri düzenledi.

Yüzlerce gazeteci, İsrail’in Gazze’deki saldırılarına tepki göstermek üzere Karaçi Basın Kulübü önünde toplanarak Vali Konağı’na yürüdü.

“Gazetecileri hedef almayı bırakın”, “(İsrail) gazetecileri öldürdüğünüz gerçeğini gizleyemezsiniz” ve “Gazze’de öldürülen gazetecilerden İsrail’i sorumlu tutun” pankartları taşıyan göstericiler, “Filistinli gazetecilerin yanındayız” gibi sloganlar attı. .

Burada bir açıklama yapan Karaçi Basın Kulübü Lideri Said Sarbazi, Gazze’de öldürülen gazetecilerden İsrail ve ABD’nin eşit derecede sorumlu olduğunu söyledi.

Sarbazi, ABD ve Müslüman ülkelerin sessizliğinin İsrail’i keyfi cezalara maruz kalmadan silahsız sivilleri öldürmeye teşvik ettiğini savundu.

Öğrenciler Gazze’de öldürülen çocuklar için gösteri düzenledi

Karaçi’nin Sharai Kuaidin semtindeki çeşitli okul ve medreselerde eğitim gören binlerce öğrenci de çocuklarını kaybeden Filistinli aileler için bir araya geldi.

Cemaat-i İslami Partisi Karaçi Lideri Hafız Naimur Rahman, burada yaptığı açıklamada, Gazze’nin çocuklar için mezara dönüştüğünü söyledi.

Rahman, sözde medeni dünyanın kınamakla yetindiğini belirterek, “Ne bekliyorsunuz? Gazze’deki her vatandaşın ölmesini mi?” söz konusu.

Rahman uluslararası topluma çağrıda bulunarak İsrail’in işlediği savaş suçlarından sorumlu tutulmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu