Teknoloji

iPhone 16 Pro Max, Apple’ın Bu Ürünü Uzun Pil Ömrü Sunabilir!

Apple iPhone 16 serisi bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek. Duyuruya henüz aylar varken, yeni bir rapor yeni nesil amiral gemisi iPhone 16 Pro Max ile ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıkardı.


Apple iPhone 16 Pro Max: Pil Ömrü Artıyor mu?

Haber ünlü analist Ming-Chi Kuo’dan geldi. Görünüşe göre, yaklaşmakta olan iPhone 16 Pro Max, selefine kıyasla daha uzun bir pil ömrü sunabilir. Ancak marka sadece pil kapasitesini artırmıyor. Aksine, pil boyutunu korurken daha uzun bir dayanıklılık sağlamak için daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip bir hücre kullandığı söyleniyor. Öte yandan Apple, benzer bir pil ömrünü korumak ancak hücreyi daha küçük hale getirmek için bu teknolojiyi kullanmayı da seçebilir. Ancak tasarımda büyük bir revizyon planlanmadığından, daha yeni pil teknolojisi ve yeni A18 Pro işlemci sayesinde pil ömrünün gözle görülür bir artış göstermesini bekleyebiliriz.

Telefonun Pil Ömrü Artıyor mu?

Bu da iPhone 16 Pro Max’in daha hafif ve muhtemelen daha ince olmasını sağlayabilir. Kuo, tedarik zinciri araştırmasının iPhone 16 Pro Max için enerji yoğunluğunda (Wh.kg) bir artışa işaret ettiğini de sözlerine ekledi. Bu yoğunluk aynı zamanda ısının artmasına da yol açabilir, ancak Apple paslanmaz çelik bir pil kutusu ile aşırı ısınmanın üstesinden gelebilir. Bu, şirketin pil kutusunda bu malzemeyi ilk kez kullanması anlamına gelecektir.

Apple’ın iPhone 16 Pro Max’te hangi teknolojiyi kullanmayı planladığı hala belirsiz. Ayrıca, paslanmaz çeliğe geçiş, AB’nin gelecekte pilin değiştirilebilirliğine ilişkin gereklilikleriyle de uyumlu. Bununla birlikte, artık ısıyı alüminyum kadar etkili bir şekilde dağıtabilir. Bu nedenle, 2024 iPhone’larıyla ilgili ek bilgiler mevcut olduğunda daha fazla güncelleme sunacağımızdan daha fazlası için buralarda kalın.

haberkaman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu