Ekonomi

İflas eden kripto borsası FTX’in davasında bir hapis cezası daha 

Investing.com – FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın hapis cezasının onanmasının ardından FTX’in Bahamalar biriminde görev yapan ve FTX Digital Markets’in eş başkanı Ryan Salame, davada hapis cezasına çarptırılan ikinci isim oldu.

FTX davasının yargıcı Lewis Kaplan, Salame’e 7,5 yıl hapis cezası ve 3 yıl denetimli serbestlik cezası verdi. Davanın savcıları ise Salame için 5 yıl hapis cezası talep ediyordu.

Milyarder yatırımcılar neye yatırım yapıyor? Yanıtı InvestingPro’da! Şimdi KAZAN kodunu kullanın, %20’ye varan indirimle kayıt olun.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Ryan Salame, geçtiğimiz yıllarda ABD’deki kampanyalara yasa dışı şekilde katkıda bulunmak ve lisanssız para transferi faaliyetlerinde bulunmakla suçlandı.

Bankman-Fried aleyhinde konuşmayan Salame’in savcılarla iş birliği yaptığı biliniyor. Mahkeme, ayrıca üst düzey yöneticiyi FTX’in bilançosundaki açıkları gizlemeye yardımcı olmakla ve bu yolla borsanın çöküşüne katkıda bulunmakla suçladı. Bunun yanında borsa iflas ederken Salame’in FTX’ten yaklaşık 5 milyon dolar çektiği de kayıtlara geçti.

Ryan Salame, savunmasında FTX müşterilerinden ve ailesinden özür dilerken iyi niyetli olduğu konusunda ısrarını sürdürdü. Bununla birlikte kullandığı yöntemin tamamen yasa dışı olduğu kabul etti.

FTX’in diğer üç üst düzey yöneticisi için karar bekleniyor

Devam eden dava sürecinde şimdi gözler FTX’in diğer üst düzey üç yöneticisinin alacağı cezaya çevrildi.

Bu yöneticiler, kurucu ortak Gary Wang, teknik sorumlu Nishad Singh ve FTX’in hedge fonu Alameda Research’ün CEO’su Caroline Ellison. Bu üç yönetici de dava başlamadan önce suçlamaları kabul ederek savcılarla iş birliği yaptı ve anlaşma gereği Sam Bankman-Fried aleyhine ifade verdi.

habersuruc.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu