Haber

Honda E ikinci neslini görmeyecek

Otomotiv sektörü büyük bir değişim içinde. İçten yanmalı motorlu modellere veda ettiğimiz günümüzde elektrikli otomobiller ön plana çıkmaya başladı. Bu süreçte markalar elektrikli model yelpazelerini genişletme eğiliminde. Ancak bazı elektrikli modellerin ömrü sanıldığı kadar kısa olmuyor.

hondaE ikinci neslini görmeyecek

İlgili Makaleler

Bu iddiaya beklenen ilgiyi göremeyerek üretim hatlarına veda eden modellerden biri de Honda E oldu. Japon üreticinin küresel pazardaki ilk tamamen elektrikli aracı Honda E, küçük hatchback pazarının her geçen gün daralması ve SUV’lara olan talebin artması nedeniyle yeni neslini göremeyecek.

2020 yılında tanıtılan çeşitli pazarlarda lanse edilen dört kapılı küçük otomobil, 152 beygir güç ve 315 Nm tork üretebilen bir elektrik motoruna ev sahipliği yapıyor. Gücünü arka tekerleklere ileten bu küçük ve sevimli otomobilin 35,5 kWh’lik bataryası, WLPT standartlarına göre 211 kilometrelik menzil sunuyor.

Günde iki model bile değil: Fiat’ın satamadığı otomobil sayısı gündem oldu!

Küçük otomobil ‘E’ modelinin ardından Honda da elektrikli otomobil ataklarına devam ediyor. e: Avrupa pazarına Ny1 modeliyle giriş yapan marka, bu araçla müşterilerinin SUV isteklerini karşılamayı amaçlıyor. 201 beygir güce sahip e:Ny1 modeli, WLPT döngüsüne göre 421 kilometre menzil sunuyor.

Artan SUV arzıyla birlikte Honda diğer modelleri rafa kaldırmaya başladı. Bu arada Honda E ile istediği rakamlara ulaşamayan Japon üretici, küçük elektrikli otomobilin fişini çekmeye hazırlanıyor.

Honda e hem iç hem de dış tasarımıyla ilk tanıtıldığında birçok otomobil severin ilgisini çekmeyi başardı. Ancak eski altyapının getirdiği düşük menzilin yanı sıra her geçen gün artan SUV modellerine olan ilgi ile Honda E’ye veda etme zamanı gelmiş gibi görünüyor. Peki markanın Honda E ve diğer elektrikli otomobil modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu