Haber

Gazze’deki hükümet yetkilisi Batılı medya kuruluşlarını eleştirdi

Hükümetin Gazze’deki medya dairesi başkanı Selame Maruf, “Bazı Batılı medya kuruluşlarının gazetecilik yaklaşımının profesyonellik ve gazetecilik etiğinden uzak olduğunu” söyledi.

Maruf, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin medya kuruluşlarının tutumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“Bazı Batılı medya kuruluşlarının profesyonellikten ve gazetecilik etiğinden uzak olduklarını kanıtlayan gazetecilik ürettiklerini” kaydeden Maruf, şöyle devam etti:

“Batı medya kuruluşlarının İsrail söylemlerine yönelik kör önyargılarını kınıyoruz. İsrail baskınlarının başlangıcından bu yana BBC, CNN, ABC News, Fox News, Sky News ve CBS gibi medya ağlarının taraflı davrandığı onlarca örnek gözlemledik. İsrail lehine.”

Filistinli yetkili, “Söz konusu medya kuruluşlarının, İsrail’in iddia ve yalanlarının kanıtsız ve soruşturmasız pazarlanmasına büyük katkı sağladığını” belirtti.

Bu tutumu kınadıklarını ve “ahlaksız” bulduklarını belirten Maruf, Arap ve İslam ülkeleri halkını bu medya kuruluşlarını boykot etmeye çağırdı.

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e yönelik “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir saldırı başlattı.

İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırmaya başladı.

Gazze’den düzenlenen saldırılarda 310’u asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 5.132 İsraillinin yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında ölenlerin sayısının 3 bin 38’i çocuk, 1726’sı kadın ve 414’ü yaşlı olmak üzere 7 bin 326’ya çıktığını, 18 bin 967 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 110 Filistinlinin öldüğü, 1.900’den fazla kişinin de yaralandığı belirtildi.

Çatışma bölgelerinde çoğunluğu İsrail bombardımanı nedeniyle 25 gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında İsrail-Lübnan sınırında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 46 Hizbullah üyesi, 6 İslami Cihad Hareketi üyesi, 3 Hamas üyesi ve Hizbullah destekli Sünni Direniş Tugayı’ndan 2 üye hayatını kaybetti. Biri gazeteci 4 sivil. hayatını kaybetti.

Lübnan’ın gerçekleştirdiği saldırılarda 3 İsrail askeri ve 1 İsrailli sivil hayatını kaybetti.

ahirlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu