Haber

Fatih Erbakan’dan seçim açıklaması

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Sarıyer’de düzenlenen ‘Aşk Yürüyüşü’ne yeniden katıldı. Sarıyer Merkez’de seçim standının bulunduğu alandan gerçekleşen yürüyüşte esnafı selamlayan Fatih Erbakan, vatandaşlarla toplantıya gelerek açıklamalarda bulundu.

“BÜYÜK BİR İNANÇ VE SEÇMENİN BÜYÜK İLGİSİYLE KARŞIYAYIZ”

Refah Partisi tribünü önünde yeniden açıklama yapan parti Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bugün buraya, İstanbul 2. ilçeye bağlı Sarıyer semtinde halkımızla bir miting düzenlemek için geldik. Ben de milletvekili adayıyım. Programımızın verimli geçmesini temenni ediyorum. Yarın inşallah Anadolu, Trabzon, Erzurum’a, ertesi gün de Bingöl, Elazığ, Malatya’ya mitingler ve salon programları için gideceğiz. Hem Anadolu’dan hem de buradan aday olduğum için İstanbul’u da tartmamız adettendir. Hem Türkiye’de hem de İstanbul 2. ilçemizde halkımızın ve seçmenimizin büyük bir ilgisi ve ilgisiyle karşılaşıyoruz. Bu konuda da çok mutluyuz. Bu ilginin, bu sevginin, bu heyecanın 14 Mayıs’ta sandığa gitmesini ve Refah Partimiz Cumhur İttifakı’nın zafere vesile olmasını temenni ediyorum.”

“SEÇMENLER BELİRSİZLİĞE DÜŞMEK İSTEMİYOR”

Erbakan, “Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanımızın ilk turda galibiyetiyle seçimin tamamlanacağını düşünüyoruz” dedi. 14 Mayıs seçimlerinin ülkemiz, milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Her zaman söylediğimiz gibi, özellikle Anadolu’daki inançlı insanlarımız, seçmenlerimizin ezici çoğunluğu, inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarını kaybetme endişesi taşımaktadır. Millet İttifakı’nın bu yöndeki tutum ve açıklamaları seçmenlerimiz üzerinde olumsuz bir hava oluşturmaktadır. Öte yandan tabii ki 7’li ve 8’li sisteme geçiş, 7 başkan yardımcısı ve 8’inci cumhurbaşkanı; Bunların hepsinin ortak karar alacak olması, kafa karışıklığının ve kaosun habercisidir. Seçmenimiz böyle bir belirsizliğe, böyle bir maceraya sürüklenmek istiyor. Tüm bu gelişmeler değerlendirildiğinde, Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakı’nın ve Allah’ın izniyle Refah Partimizin galip geleceğine inanıyoruz.

habercaycuma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu