Haber

Emek ve Özgürlük İttifakı’ndan seçim değerlendirmesi: Her bileşen hesap verecek

ANKARA – Seçimlerin ardından Emek ve Özgürlük İttifakı ilk toplantısını Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi. Eş genel başkanlar ile HDP, Türkiye İşçi Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), İşçi Hareket Partisi (EHP), Sosyal Özgürlük Partisi (TOP) parti liderlerinin katılmadığı uyum toplantısında, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ile Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) Temsilcileri katıldı.
Koordinasyon, seçimlerin değerlendirildiği toplantının ardından ortak açıklama yaptı. Açıklamada, “İttifakımızın varoluş sebebi olan işçi ve halkımıza karşı sorumluluğumuzun bilinciyle hem seçim sürecine hem de seçim sonuçlarına ilişkin ilk değerlendirmeleri yaptık” denildi.

‘HEDEFLEDİĞİMİZ SONUÇLARI ALAMADIK’

İlgili Makaleler

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın her bir bileşeninin kendi değerlendirmelerini ittifakın diğer bileşenleri ile paylaştığının belirtildiği açıklamada, “Emek ve Özgürlük İttifakı olarak hedeflediğimiz sonuçlara ulaşamadığımızı tüm samimiyetimizle ortaya koyduk. İttifakı oluşturan her unsurun bir seçim hesabı yapması, bütün boyutlarıyla tartışılması, tartışılması ve buradan gerekli sonuçların çıkarılması gerektiğini belirledik. Toplantımızda ortak toplumsal emeğin değeri konusunda güçlü bir irade bir kez daha ortaya çıktı. Bu temelde Emek ve Özgürlük İttifakı olarak halkların ve ezilenlerin ortak mücadelesinin değerli olduğunu kuvvetle vurguluyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu