Haber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cuma Namazını Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Fevzi Mercan Camii’nde Kıldı

Cuma namazını Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Fevzi Mercan Camii’nde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

Erbaş, “Muharrem’in Önemi ve Ehl-i Beyt-i Mustafa” başlıklı hutbesinde, Kuran’da saygının emredildiği dört aydan biri olan Muharrem ayında olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Muharrem ayının mübarek bir ay olduğunu ifade eden Erbaş, “Resulullah (sav) ‘Ramazandan sonraki orucun en faziletlisi Allah’ın ayı olan Muharrem ayıdır’ buyurarak bize bu ayda oruç tutmamızı tavsiye etti.” dedi.

Erbaş, Muharrem ayının önemini anlattığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Sayısız nimet ve faziletlerle dolu olan Muharrem ayı, o dönemde Müslümanları üzen Kerbela hadisesinin yaşandığı aydır. Kerbela hadisesi, kan ve gözyaşının sinelerde açtığı derin bir yaradır. , ızdırap ve ızdırap, acı ve ızdırap.Fesleğenim diye sevdiği Hüseyin efendimiz ve nice Ehl-i Beyt’ten yetmişi aşkın Müslüman bir yudum suya hasret kalarak şehit olmuştur.Kerbela hadisesi Allah’a mesajlar içermektedir. Çağları aşan bizleri Kerbela her şeyden önce haksızlığa karşı onurlu bir mücadelenin simgesidir Kerbela haksızlığa karşı cesur ve kararlı duruşun zulme karşı asil yürüyüşün simgesidir Kerbela adaletin vücut bulmuş halidir Hüseyin Efendimizin şahsında yiğitlik yiğitlik ve yüksek ahlak.O gün Kerbela’da şehit olanlar müminler nezdinde hep hayırlara vesile olmuştur.Ve rahmetle anılacaktır.O mübarek ruhlara zulmedenler ve onları şehit edenler devam edecektir. Müslümanların vicdanında kınansın.”

Kerbela olayını doğru anlamanın ve bundan ibret almanın gerekliliğine değinen Erbaş, “Bütün ümmeti üzen böyle bir olayı kin, ayrılık, ayrılık değil, birlik ve beraberlik vesilesi kılmaktır. Müminler ancak kardeştirler ve kardeştirler. kardeşlerim.” sözlerini kullandı.

Erbaş, Sn. Hüseyin ve Kerbela şehitleri başta olmak üzere hak ve hakikat yolunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle andığını da kaydetti.

Erbaş, hafta sonu KPSS’ye gireceklere başarılar dileyerek hutbeyi bitirdi.

habermucur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu