Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023 Balkon Konuşması

AK Parti tarihi zaferini kutluyor…

14 Mayıs’ta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu elde eden Cumhur İttifakı ve AK Parti, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile cumhurbaşkanlığını kazandı.

İlgili Makaleler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17. zaferinin ardından bir klasik haline gelen Balkon Nutku için bir araya gelen binlerce partilinin karşısına çıktı.

“Milli hayallerimiz etrafında birleşme zamanıdır.”

Erdoğan’ın seçimin kaybedeni olmadığını söyledi.

Başkan,” Cumhur İttifakını mahcup etmediniz. Cumhur İttifakını yalnız bırakmadınız. Bu yolu birlikte yürüdük. Bize bu görevi tekrar verdiniz. Türk Yüzyılını birlikte inşa etmeye ve yaşatmaya devam ediyoruz. Buna hazır mıyız?

Bugün kimse kaybetmedi. 85 milyonun tamamı. Sorumluluğumuzun gereği olarak kimseye küsmeyiz, kızmayız. Tüm çekişmeleri bir kenara bırakıp milli hayallerimiz etrafında birleşme zamanıdır.”söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Biz Türkiye’yi çok seviyoruz. Bu insanlar sevmiyor mu? Kandil’dekiler sevmiyor. Uzantıları sevmiyor ama biz seviyoruz. İşte güncel resim, sevenlerin resmi. Resmi sayı 320. Burada bin kişi var, yollardan bahsetmiyorum, havaalanından buraya kadar olan yollar tıkalıydı.

Ben bir muhasebeci değilim. Ancak, muhtemelen muhasebecinin hesabında bir sorun vardır. 2018’de CHP milletvekili sayısı 146 idi. 2023’te milletvekili sayısı 169. Gördüğünüz gibi bir artış var. Burada kiralık proxy’ler var. 40 kiralama acentesi. Yüzde 1 oy alan partilere 40 kira verdi. Sayı 129’a düştü. Hangisi büyük? Onları geri alıp Kandil’deki insanlarla video çekebilirsiniz ama bu milletin yutacağı 17 milletvekili var.

Ne diyordu; ‘Selo’yu çıkarmak istiyorsanız bana oy vereceksiniz’ dedi. 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan bu Selo’dur. Selo’yu istediğin gibi çıkaramazsın.”

Detaylar geliyor..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu