Haber

Çocuk nöbetçisi annelerden çocuklarına ‘teslim olun’ çağrısı

Çocuk nöbetçisi annelerden çocuklarına ‘teslim olun’ çağrısı

DİYARBAKIR – Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından kandırılarak dağlara kaçırıldığını iddia eden aileler, çocuk nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek çocukları için oturma eylemi başlatan aileler, nöbetlerini 1.525 gündür sürdürüyor.

Oğlu Aziz için 5 yıldır çadırda nöbet tutan anne Güzide Demir, çocuğunu ‘teslim olmaya’ davet etti.

Oğlunun hasretini çektiğini belirten Demir, “5 yıldır burada hareketimizi sürdürüyoruz. Çocuklarımız gelene kadar buradan ayrılmayacağız. Oğlumu kaçırdılar, ben çocuğumu özledim. Bana çocuğumu versinler. oğlum, oğlumdan ne istediler? Aziz, nerde olursan ol, güvenlik güçlerimize teslim ol. Seni çok özledim. Arkadaşlarını topla.” “Eve gel” dedi.

Kızı Fadime için Kütahya’dan gelen ve oturma eylemini sürdüren Hatice Levent, kızını geri dönmeye davet etti.

Kızının okuyup kendisine bakacağını belirten Levent, “Ben Fadime’m için buradayım, o olmadan hiçbir yere gitmem. 5 yıldır çocuklarımızı burada bekliyoruz. Neden evimizi bırakmıyorlar?” neden bu vicdansızlar kendi çocuklarını almıyor da bizim çocuklarımızı alıyorlar? Benim çocuğum okur, bana bakardı, ne dediniz, ‘Çocuğumu bırakmamı istediniz. Çocuklarımız kalem tutuyordu, siz onlara silah verdiniz, vicdansızlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu