Haber

Çin, Kuş Göç Yollarını Korumak İçin Ülke Çapında Çalışma Başlattı

Güney Çin’in Guangdong eyaleti, Shenzhen’deki Guangdong Neilingding-Futian Ulusal Doğa Koruma Alanı’ndaki mangrov sulak alanındaki göçmen kuşlar, 11 Kasım 2022. (Fotoğraf: Liang Xu/Xinhua)

GUANGZHOU, 26 Şubat (Xinhua) — Çin, kuş göç yollarını korumak için ülke çapında bir çaba başlattı.

Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Zhuhai’de Cuma günü duyurulan çalışma, bu yıl 3 Mart’a denk gelen Dünya Yaban Hayatı Günü için düzenlenen tanıtım kampanyasının bir parçası.

Kampanya çerçevesinde Ulusal Ormancılık ve Mera İdaresi, 2021-2035 dönemi için, göçmen kuşların dinlenmesi, üremesi ve kışlaması için Jiangxi eyaletindeki Poyang Gölü de dahil olmak üzere 1.140 alanı belirleyen bir eylem planı yayınladı. .

Plan ayrıca göçmen kuşların verdiği zararı tazmin mekanizmasının kurulması ve göç yollarının korunması ve onarımının hızlandırılması gibi diğer faaliyetleri de içermektedir.

Ulusal Orman ve Mera İdaresi Müdür Yardımcısı Li Chunliang’a göre, son 10 yılda nesli tükenmekte olan türleri korumak için çaba sarf eden Çin, vahşi hayvanları ve bitkileri korumak için bir botanik bahçeleri ve milli parklar sistemi kurdu.

malazgirt-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu