Haber

Bursa’da Orman Yangını; Helikopterle Müdahale

Sorunların Tescil Memurlarına

‘Bursa’da orman yangını; ‘Helikopterle Müdahale’ başlıklı haber ve ‘Karadan Müdahale başladı’ başlıklı ek haber, kaynağından gelen son bilgilerle yeniden yayınlandı.

İlgili Makaleler

———————-TEKRAR

Mehmet İNAN/BURSA, -BURSA’da Uludağ’ın yamaçlarında çıkan yangın, 3 saatte kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ederken, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Yangın, saat 16.30 sıralarında Yıldırım ilçesine bağlı Balaban Mahallesi’ndeki ormanda çıktı. Uludağ’ın yamaçlarında başlayan yangınla birlikte bölgeye çok sayıda itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Bölgenin sık ormanlık yapısı ve sarplığı nedeniyle karaya ulaşmakta güçlük çekilirken, alevlere havadan itfaiye helikopteri ile müdahale edildi. Çevredeki vatandaşlar gruplara yardım ederken alevlerin asıl Uludağ’a ilerlemesi havadan müdahale ile engellendi. 3 SAATTE GÖZLEM ALTINA ALINDI

2 helikopter, 6 sprinkler, 1 ilk müdahale aracı, 2 su tankeri ve 42 işçi ile müdahale edilen yangın, 3 saatte kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ederken, yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlatıldı.

keleshaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu