Ekonomi

Brent Petrol 91,44 Dolardan İşlem Görüyor

Brent petrolünün varili uluslararası piyasalarda 91,44 dolardan işlem görüyor.

Cuma günü 93,79 dolara yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 92,16 dolardan tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün kapanış tarihi olan 09.24’e göre yüzde 0,78 azalarak 91,44 dolara ulaştı. Aynı zamanda West Texas Intermediate (WTI) ham petrolünün varili 87,23 dolardan satıldı.

İsrail-Filistin çatışmasının bölgeye yayılması durumunda petrol arzına zarar vereceği korkusuyla artan petrol fiyatlarında taraf arayışları devam ediyor.

Piyasalarda çatışmaların büyüyebileceği endişesi devam etse de İsrail’in Gazze’ye askeri operasyonunu ertelediğine dair haber akışı fiyatlarda bir miktar gerileme yarattı.

Diplomatik adımların artması ve İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’ne hafta sonu iki yardım konvoyunun Refah Sınır Kapısı’ndan girmesi de fiyatlardaki düşüşe destek veren faktörler arasında yer aldı.

Öte yandan ABD yönetiminin geçen hafta Venezuela petrolüne yönelik bazı yaptırımları askıya alması da arz kaygılarını hafifleterek fiyatların yükselişini sınırlıyor.

Teknik olarak Brent petrolde 91,80 ile 92,63 dolar aralığının direnç, 90,97 ile 90,14 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

uluborlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu