Haber

BİM’den 100’den fazla mağazada ücretsiz ürün dağıtımı

Türkiye’nin dört bir yanından depremzedelere yardım eli uzanıyor.

Birçok şirket ürünlerini halka ücretsiz olarak dağıtıyor. Büyük zincir marketlerden BİM de bu yardım kampanyasına katıldı.

BİM’den yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu’yu ağır bir şekilde vuran son yılların en büyük deprem felaketinin ardından depremzedelere yardım için çalışmalar yapılıyor.

Kamyonlarla gönderilen malzeme

Yardım çalışmalarına ilk andan itibaren destek veren BİM bugüne kadar 20 binin üzerinde battaniye, tek kişilik ve çift kişilik yorgan, binlerce yorgan, battaniye, atkı, bere, eldiven, sweatshirt, polar, kışlık oduncu gömleği, çocuk ayakkabısı, resmi kurumlarla işbirliği içinde. Alt ve üst yapağı, kazak ve büyükler için ısıtıcılardan oluşan 100 bine yakın ihtiyaç malzemesi tırlarla bölgeye gönderildi.

Ürünler ücretsiz dağıtıldı

Ayrıca AFAD aracılığıyla afet bölgesindeki depolardan temel ihtiyaç malzemeleri sevk edilmeye devam ediliyor. BİM, deprem bölgesindeki 100’den fazla mağazada güvenlik güçlerinin gözetiminde temel ihtiyaç maddelerini halka ücretsiz olarak dağıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu