Haber

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, “yüzyılın felaketi”nde deprem bölgesinde çalışmalar yürütüyor

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, 10 ili etkileyen depremin ardından bölgede çeşitli yardımlarda bulunuyor ve faaliyetler yürütüyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik sürüyor.

İlgili Makaleler

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı da 6 Şubat itibarıyla Gaziantep’e bir tır battaniye, muhtelif malzeme ve 20 bin ekmek bağışladı. Vakıf, Hatay’a aşevi hizmeti verirken 3 tır gıda, 1 tır battaniye, hijyen malzemesi, kuru gıda, su ve kömür ile 200 soba bağışında bulundu.

Kahramanmaraş’a aşevi hizmeti veren vakıf, 4 tır gıda, 2 tır su, 1 tır temizlik ve muhtelif malzeme, 40 ton kömür sevk etti. Vakıf, Adıyaman’a verdiği aşevi hizmetinin yanı sıra bölgeye 2 tır battaniye, 1 tır su ve 40 ton kömür gönderdi.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Osmaniye’ye bir tır su ve mama bağışında bulundu, Malatya’da aşevi sağladı ve şehre bir tır un gönderdi.

haber-narman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu