Haber

Ardahan’da Ekonomik Sıkıntılar İkinci El Kıyafet Satışlarını Arttırdı

UĞUR İSTANBULLU/ÖZKAN KARAKAYA

Ardahan İkinci el kıyafet satışı yapan Yadigar Çoban. “Mümkün değil, yeterli değil, 70 yaşındayım, geçimimi sağlayamıyorum, eşimle birlikte çarşıda çalışıyorum” dedi.

Ardahanİstanbul’da son 3 yıla kadar ikinci el kıyafet satışının yapılmadığını ancak artık ekonomik sıkıntılar nedeniyle ikinci el kıyafet satışının başladığını söyleyen Yadigar Çoban, 7 bin emekli maaşıyla geçinemeyeceğini belirtti. 500 liraya ikinci el kıyafet sattığını söyledi.

“VATANDAŞIN EKONOMİK DURUMU O KADAR KÖTÜ ki, BİZDEN İKİNCİ EL ELBİSE ALMAK BİLE GÜÇLÜ”

Son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar neticesinde büyük şehirlerde görülen ikinci el kıyafet satışı Ardahan’da da hayata geçirildi. Ardahan’da ikinci el kıyafet satışı yapan Yadigar Çoban, şunları söyledi:

“Bakın ben burada gördüğünüz ikinci el kıyafetleri satıyorum. İnsanlar ikinci el kıyafet alabiliyor ama son 2-3 yıldır. Burada kıyafet şeklinde eserler var ve vatandaşlar bize gelip gidiyorlar. kıyafet almakta zorluk çektikleri için ikinci el kıyafet alıyorlar.Vatandaşın durumu uygunsa alım gücü yüksek.Öyle olsaydı vatandaş gelip burada aylarca, yıllarca giydiği kıyafetleri alır mıydı? obur?

“70 YAŞINDAYIM, HAYAT KURAMADIĞIM İÇİN PAZARDA İKİNCİ EL ELBİSE SATIYORUM”

3 yıldır Ardahan’da satış yapıyorum ve insanlar gelip bizden alıyorlar çünkü zorlanıyorlar ama bizden ikinci el kıyafet alırken bile zorluk yaşıyorlar. Bunları satmazsam geçimimi sağlayamam, 7 bin 500 lira aldım Bağ-Kur’a 25 yıl ödedim ve 7 bin 500 lira aldım. Mümkün değil, yetmez, bakın ben ne yapıyorum, 70 yaşındayım, geçimimi sağlayamıyorum, eşimle birlikte markette çalışıyorum.”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

kepsut-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu