Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı Armutlu-Akçay Mahalleleri Arasındaki Yolu Yeniliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Armutlu-Akçay mahallelerinin ortasında bulunan küme yolunu altyapı çalışmalarının ardından yüzey asfaltıyla kaplıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Sorumlusu İsa Akdemir ve Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, 3,5 kilometrelik yolda çalışmaları yerinde inceledi.

Armutlu Mahallesi ile Akçay Mahallesi ortasında bulunan küme yoldaki çalışmaları denetleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Sorumlusu İsa Akdemir, altyapı çalışmalarının ardından 3,5 kilometrelik yolun asfaltını döktüklerini belirtti. Akdemir, Elmalı Belediyesi ile birlikte onarım gerektiren yolu yenileyerek bölge insanına konforlu ulaşım sağlayacaklarını söyledi.

Saha ziyaretine katılan Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk de şunları söyledi:

“Armutlu ile Akçay mahalleleri arasındaki 3500 metrelik yolumuzu asfaltla buluşturuyoruz. Yolumuz çok kötü durumdaydı yoğun kullanılan yol olduğu için çalışma gerekiyordu. Gerekli görüşmelerin ardından çalışmalara başlandı. mahalle halkına hayırlı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum.”

Armutlu Mahalle Muhtarı İlyas Erçin, Armutlu-Akçay arasındaki yolun yoğun olarak kullanılan bir güzergah olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Yolumuz daha önce bakım ve onarım yapılmıştı ama yetmedi, zamanla sıkıntılı olmaya başladı. Muhittin Başkanımıza yolumuzun durumunu muhtarlar toplantısında ilettik, sağ olsun o gün talimat verdi ve gerekli çalışma başladı.Saha kaplama asfaltımızı güçlendirerek döküyorlar.Armutlu Mahallesi olarak liderimizin duyarlılığından dolayı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”

haber-altinyayla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu