Haber

Ampute Futbol Milli Takımı Yalova’daki kampını tamamladı

Fransa’da düzenlenecek Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Ampute Futbol Milli Takımı’nın Yalova’daki kampı sona erdi.

Yalova’nın Termal ilçesindeki 1326 Akköy Spor Kulübü Tesisleri’nde 8 gün kamp yapan Ampute Futbol Milli Takımı, Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası öncesi kentteki hazırlıklarını tamamladı. Antrenör İsmail Temiz, kamp süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “Yalova’da hava çok güzeldi. Bugün biraz soğuktu ama çok keyifliydi. Sezon ortası kampı olduğu için yeni gençleri de ağırladık. Arkadaşlarımızı aramıza aldık. Onların durumlarını görmek bizim için çok iyi oldu. “Kamp süreci verimli geçti. Genç arkadaşlarımız önümüzdeki dönemde milli takımımıza çok katkı sağlayacak gibi görünüyor. Dolayısıyla hem uyum açısından hem de genişletilmiş bir milli takım kampı olması açısından çok verimli olduğunu düşünüyorum” dedi.

30 sporcuyla kamp kurduklarını ve önümüzdeki dönemde bu sayıyı 20’ye indireceklerini anlatan Temiz, “Eleme yapacağız ama bu elemeyi yapmakta gerçekten çok zorlanacağız. Hepsi yetkin sporcular. Bir sonraki kampımızda İstanbul Riva’da Türkiye Futbol Federasyonu tesislerinde olacağız.” “Orada iki kamp olacak. Daha sonra kamplarımızdan biri farklı bir bölgede olacak ama nerede olacağı belli değil” dedi.

31 Mayıs-9 Haziran tarihleri ​​arasında Fransa’da oynanacak Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi güçlü rakiplerin beklediğini kaydeden İsmail Pak, “İngiltere, Polonya, İspanya ve Rusya gibi takımlar gerçekten zorlu rakiplerimiz. İrlanda da aynı, ama bizi zorlasalar bile onlar şampiyon.” “Oraya gidip şampiyon olarak dönmeyi hedefliyoruz” dedi.

Milli futbolcu Barış Telli, önemli bir şampiyonaya hazırlandıklarının altını çizerek, “Hem Avrupa hem de dünya şampiyonu olan bir takım. Şimdi yeni bir teknik ekiple yeniden Avrupa şampiyonluğuna hazırlanıyoruz. Bu bizim açımızdan daha değerli.” Takıma yeni kan geldi. Bizim neslimiz iyi ve güçlü.” “Biz zaten bir takımız. Bir haftadır kamptayız. Liglerimiz bir hafta sonra başlıyor. Ampute Futbol Süper Ligimiz başlıyor. 24 Mart’ta liglerimiz bittikten sonra hocalarımız bizi tekrar kampa alacak ve biz de Şampiyonaya güçlü bir şekilde hazırlanacağız” dedi.

Avrupa şampiyonasında güçlü rakiplerle karşılaşacaklarını belirten Telli, “Ne kadar güçlü bir takım olursak olalım Fransa, İngiltere, Almanya ve Belçika Avrupa takımları zor ama biz de kolay lokma değiliz. Gücümüz yetiyorsa tüm maçları kazanıp kupayla taçlandıracağız.” dedi. -YALOVA

mihalgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu