Ekonomi

Altcoin pazarından son gelişmeler: VET, HT, LDO, LUNC

Investing.com – Bugün kripto para piyasalarında öne çıkan altcoinlerin yeni gelişmelerini sizler için özetledik.

VeChain(VET) iki yeni gelişmenin ardından yükselişte

VeChain (VET), dünden bu yana %15’lik fiyat artışıyla 0,031 dolar bandına kadar yükselerek pozitif ivmesini sürdürüyor. Kripto para birimi geçen hafta %21’lik bir fiyat artışı kaydetti.

Kurumsal düzeyde bir 1. kademe akıllı sözleşme platformu olarak faaliyet gösteren VeChain, özellikle iklim değişikliği ile mücadelede çok çeşitli segmentlerde benimseme açısından değerli ilerlemeler kaydediyor. En son gelişmelerde protokol, sıfır eşikli karbon yönetimi için benzersiz yeteneklere sahip bir hizmet olarak yazılım (SaaS) protokolü olan VeCarbon’u devreye aldı.

Kurumsal benimsenmedeki artışla birlikte VeChain, ikinci değerli katalizör olarak görülen Blockchain protokollerinin yararı için sonunu zorluyor. Simplex’in mevcut proje iştiraki ile daha geleneksel sanayi şirketleri, diğer özelliklerin yanı sıra VeChain protokolünün hızına ve düşük işlem maliyetlerine erişebilecek.

HT, Huobi’nin Hong Kong’daki lisans uygulama geliştirmesi sayesinde %20’ye yakın arttı

Huobi borsasının yerel varlığı HT, borsanın genel danışmanı Justin Sun’dur. Hong Kongyılında lisans başvurusunda bulunacağının duyurulmasının ardından hızla yükseldi.

HT bugün %21 artarak 6,1 dolara ulaştı ve anın prestijiyle yükseliş ivmesini sürdürüyor. Justin Sun’ın açıklamasına göre Huobi, Hong Kong’da tam ölçekli yeni bir borsa kurarak lisans başvurusunda bulunacak. Huobi’nin amacının yerel düzenlemelere uygun olarak Çin özerk bölgesindeki yüksek net-pahalı müşterilere ve bireysel yatırımcılara hizmet vermek olduğu belirtildi.

Lido(LDO) fiyatı, V2 Liquid Staking duyurusuyla ivme kazanıyor

Ethereum Ağındaki likit staking platformu Lido, Şubat ayının başında değerli bir güncelleme duyurdu. Bu güncellemenin duyurulması ile yönünü yeniden değiştiren LDO, Şubat ayının ilk haftasından bu yana %50’ye varan artış kaydetti ve şu anda 3 dolar sınırında hareket ediyor.

Ancak LDO talebindeki artışın tek sebebinin bu yükseltme olmadığı düşünülüyor. ABD düzenleyicilerinin son günlerde staking hizmeti veren kripto şirketleri üzerindeki artan baskısının, yatırımcıların merkezi olmayan platformlara kaymaya başlamasına neden olduğu varsayılıyor. Bu, dünyanın en büyük Ethereum likit staking platformu olan Lido’ya olan ilginin artmasına neden oluyor.

Lido geliştiricileri, geçtiğimiz günlerde duyurulan güncellemenin iki değerli özelliği olduğunu ve bu özelliklerin ağa güç katacağını belirtti. Lido şu anda 5.1 milyon ETH’ye sahip, bu da hisseli ETH’nin yaklaşık %30’u.

Terra Klasik(LUNC), 2023’ün ilk yarısında yeni oyna-kazan oyunu geliştirmeyi planlıyor

LUNC ağındaki doğrulayıcılardan biri olan Garuda Nodes, 2023’ün ilk yarısına kadar araziKlasik ağda desteklenen bir oyna-kazan (P2E) oyunu başlatmayı planladıklarını duyurmak.

Terra Classic tabanlı Blockchain oyununa Garuda The Protector adı verildi. Garuda Nodes ekibi tarafından ortaya atılan bu stratejik ve genişleme odaklı proje, topluluk tarafından memnuniyetle karşılandı. Bu oyun ile birlikte LUNC yanmasına da takviyeler vermesi bekleniyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu