Haber

AK Parti’li Taşkın: “Ülkemizin ve bölgemizin geleceğinde terörün hiçbir türlüsüne yer yoktur”

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, “Ülkemizin ve bölgemizin geleceğinde terörün hiçbir türlüsüne yer yoktur.” dedi.

Taşkın, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütü PKK’nın hain akınları sonucunda şehit olan Mehmetçiklerin yüreklere ateş düşürdüğünü, atakların akabinde başlatılan operasyonlarda örgüte şiddetli darbeler vurulduğunu söyledi.

Türkiye’nin, küresel bir sorun olan terörle mücadelede “ara-bul-yok et” parolasıyla destan yazmaya devam ettiğini belirten Taşkın, “Terör örgütünün hain saldırıları mücadele azmimizi kamçılamıştır. Suriye’nin kuzeyindeki muvaffakiyetler, Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarla perçinlenmiştir. Türkiye, uluslararası hukuktan doğan meşru hakları doğrultusunda yurt içinde ve sınır ötesindeki mücadelesine son terörist imha edilene kadar kararlı ve etkin bir şekilde devam edecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünde maksadının, terör belasından büsbütün kurtulmak olduğunu vurgulayan Taşkın, “Ülkemizin ve bölgemizin geleceğinde terörün hiçbir türlüsüne yer yoktur. Türkiye terör tehdidini kaynağında bertaraf etme stratejisini kararlılıkla uygulamaya devam edecektir.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu