Haber

AK Parti Malatya’da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi adayını açıklayan AK Parti, bugün tüm ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna duyurdu. Programda ayrıca CHP’den 1, Gelecek Partisi’nden ise 13 isim AK Parti’ye transfer oldu.

AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz’un katılımıyla Beydağı Kapalı Spor Salonu’nda aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Yavuz konuşmasında, bu işi millete hizmet için yaptıklarını belirterek, “Yeter ki bunu unutmayalım. Artık çalışma zamanıdır, şimdi çalışırsak çok daha anlamlıdır. Zamanı değil.” ‘Ben seçilemedim, ben varken neden başkasını seçtiler?’ düşüncesiyle kenara çekilmek. Biz iktidarların değil, davamızın askerleriyiz.” Davamızı askıda bırakmaya, küsmeye, küsmeye şansımız yok. Yetkilileri hizmet aracı olarak görüyoruz” dedi.

Önümüzdeki dönemin başka güzelliklerin de yaşanacağı bir süreç olacağını belirten Yavuz, “Bakın göreceksiniz gerçek belediyecilik açısından Malatya’da ve ilçelerde Cumhur İttifakı olarak 14-0 yapacağız. Belediyeciliğin çok güzel örneklerinin ortaya çıktığını göreceğiz.”

Yeni aday belirleme sürecinde bunun bir bayrak yarışı olmasını, tüm adayların açıklanan adayların etrafında birleşerek en yüksek oyu almak için çalışmaları gerektiğini isteyen Yavuz, “Bütün adaylarımız sahneye çıktı ve yarışa girdiler. Çok takdire şayan bir iş çıkardı, tüm adaylarımızı tebrik ediyorum, “Artık adaylar belli olduğuna göre hepimiz adayların arkasında birleşeceğiz ve en yüksek oyu almak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Yavuz, konuşmasının sonunda Gelecek Partisi’nden istifa eden İl Başkanı Semih Aksoy ve AK Parti’ye transfer olan 13 partiliyle birlikte rozetlerini taktı. Ayrıca CHP Doğanşehir İlçe Meclis Üyeliğinden istifa ederek AK Parti’ye katılan Yavuz Mutlu’ya da rozet verildi.

Sami Er, geçtiğimiz günlerde AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak açıklanırken, ilçe adayları ise şöyle:

Akçadağ’da Hasan Ulutaş, Arguvan’da Burak Ateş, Arapgi’de Çetin Özdemir, Battalgazi’de Bayram Taşkın, Darende’de Alican Bozkurt, Doğanşehir’de Zekeriya Çelebi, Doğanyol’da Hakan Bay, Kale’de İhsan Özbay, Kale’de Pütürge’ Mikail Sülük, Yazıhan’da Nevzat Öztürk ve Yeşilyurt’ta İlhan Geçit.

Cumhur İttifakı olarak MHP’nin adayları olarak Hekimhan’da Mehmet Tabaroğulları ve Kuluncak’ta Erhan Cengiz desteklenecek. -MALATYA

ipekyolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu