Haber

AFAD deprem bölgesine 10 bin battaniye, 500 çadır gönderdi

DÜZCE (İGFA) – Düzce Valisi Cevdet Atay, AFAD Uyum Merkezinde oluşturulan Kriz Merkezi’nde Afet Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyelerinden bilgi aldı.

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamaya nazaran Düzce Gölyaka’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde an prestijiyle en büyüğü 4,3 olmak üzere 74 artçı yaşandığı kaydedilirken, Düzce’de 1’i ağır olmak üzere 32, İstanbul, Bolu ve Zonguldak’ta birer kişi olmak üzere toplamda 35 vatandaşın yaralandığını duyurdu.

Sarsıntı sonrasında bölgeye 10 bin adet battaniye ile 480 aile tipi, 20 genel gaye çadırı gönderildiği bildirildi.

10 adet taşınabilir baz istasyonunun yönlendirildiği sarsıntı bölgesinde AFAD tarafından 1 Taşınabilir Uyum Tırı ile 1 Toplumsal Çalışma Tırı sevk edildi.

Öte yandan AFAD, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, zelzele sonrası birinci 6 saatin hayati değerde olduğunun altı çizilen bir görüntülü ihtar paylaştı.

AFAD’ın görüntülü ihtarında vatandaşlardan; Çök-Kapan-Tutun hareketi ile gayenizi küçültün, merdiven ve asansörlerden uzak durun, konutunuza en yakın toplanma alanına yürüyerek gidin ve irtibat konusunda SMS, internet tabanlı uygulamaları kullanmalarını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu