Haber

Acun Ilıcalı: Aklım Emre Belözoğlu’nda kaldı

İngiltere Championship gruplarından Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, takımı alma sürecinden Süper Lig’de yaşanan hakem tartışmasına kadar birçok hususta açıklamalarda bulundu. TV 100’e konuşan Ilıcalı, teknik direktör konusunda, “Benim aklım hep Emre Belözoğlu’nda kaldı” dedi. Ilıcalı, özellikle Fenerbahçe’den transfer yaptığı tezleriyle ilgili ise Galatasaray ve Beşiktaş’tan da oyuncu almak için teklifler yaptığını söyledi.

‘ŞEHRE KENDİMİ KABUL ETTİREBİLDİM’

Ilıcalı, Hull City’i aldıktan sonraki süreci şöyle anlattı:

“Hull City’in taraftar sayısı iki katını aştı. Benden evvelki kadro sahipleriyle sorunlar yaşanmış. Açıkçası seyirci küsmüş ve bağlantı kopmuş. Benim geldiğim periyot bu türlü bir periyottu. Kuzey Avrupa’da rastgele bir kadro aldığın vakit daima bir reaksiyonla karşılaşıyorsun. Ben bir formda kente kendimi kabul ettirebildim. Tüm dünyayı iki çeşit dolaşmış biri olarak Avrupa’da ben İngilizlerin bu kadar farklı olduğunu düşünmüyordum. İngilizlerin Türklere karşı bir sempatisi var. İngiliz halkına hayran kaldım. Çok hoş bir misafirperverlik sergiliyorlar. Sokakta boynuma sarılanlar, çak yapanlar… Yürürken halktan aldığım güç Türkiye ile birebir. Bu nasıl oldu? Onu anlayamıyorum.”

‘AKLIM BELÖZOĞLU’NDA KALDI’

“Hiç Türk bir teknik direktörle görüştün mü?” sorusuna yanıt veren Ilıcalı, “Yok görüşmedim. Şota yarı Türk sayılır aslında Türk futbolunu temsil etmiş oldu orada. Dünyanın en önemli hocalarından 2 tanesiyle konuştum fakat benim aklım hep Emre Belözoğlu’nda kaldı” dedi.

‘GALATASARAY, BEŞİKTAŞ, TRABZONSPOR’DAN DA OYUNCU İSTEDİM’

Acun Ilıcalı, “Fenerbahçe’ye destek olmak için bonservis bedelleri ödedi, özellikle Fenerbahçe’den transfer yapıyor” tezlerine açıklık getirdi:

“Hayatımda bu türlü saçma sapan şeyler görmedim. Ben Fenerbahçe’ye zati takviye oluyorum. İstedikleri vakit ben buradayım. Liderimiz benden ne isterse hayatım boyunca yaptım. Kanalda kampanya yaptım bundan ötesi var mı? Kanalın üç gecesini Fenerbahçe’ye ayırdım. Bu kadar bariz biçimde ekibine takviye olan biri olarak o denli bir durum yok. Ben Fenerbahçe’den aldığım futbolcuların bir bedeli var ve bu pahaları olduğu için ben onları aldım. Bu ortada Antalyaspor’dan futbolcu aldım; Galatasaray’dan da alıyordum son dakika kendisi gelmek istemedi. Trabzonspor ile en az üç defa görüştük. Beşiktaş’tan da istedim… Buradaki mevzu denk gelme olayı… Ben Burak Yılmaz’ı da istedim. Ben esasen Fenerbahçeliyim ve dayanak oluyorum. Bu yüzden beşerler antipati besleyecekse buna yapabilecek bir şeyim yok. Herkes grup tutuyor. Sen de kendi kadrosuna takviye oluyorsun. Benim imkânım daha fazla ben daha fazla takviye oluyor olabilirim. Benim stadın önünde yatmışlığım var. Yemekten kısıyordum Fenerbahçe’den bilet alıyordum. Şu anda da bunu yapmayan taraftar yok mu? Grubumu tutuyorum ve dayanak oluyorum. Bundan da korkmadım.”

‘ARDA GÜLER BAMBAŞKA BİR POTANSİYEL’

Acun Ilıcalı, Fenerbahçe’nin genç futbolcu Arda Güler hakkında da olumlu görüşlerde bulunarak, “Arda Güler, bambaşka bir şey potansiyel olarak 9 buçuk ama şu anlık 7. En önemli konu Emre Belözoğlu’nun 18 yaşındaki halini düşün, o ayaklardaki sihir, kendine güven şu anda Arda’da bunu görüyorum beni en çok etkileyen o güzel karakteri. Bizim on yılda bir yıldızlarımız çıkıyor. Sanki sıra Arda’da” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu