Haber

16. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali’nin kapanışı konserle yapılacak

Ankara’nın Çubuk ilçesinde 7 Eylül’de başlayan 16. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali, bu akşam düzenlenecek konserle sona erecek.

Çubukabad Parkı’nda düzenlenen festival kapsamında çeşitli derneklerin kurduğu stantlar ilgi görüyor.

İlgili Makaleler

Çubuk Belediyesi’nin desteğiyle stant açan Çubuk Terör Mağdurları Derneği üyeleri, şehitlerin anılarını ziyaretçilerle paylaşıyor.

Dernek başkanı Zeki Avan, festivale katılmakla amaçlarının şehitlerin isimlerini yaşatmak olduğunu belirtti. Bu yılki festivalin de keyifli geçtiğini belirten Avan, şöyle konuştu:

“Şenliğe gelenler standımıza gelerek şehitleri görüyor. Aileleriyle birlikte gelen ziyaretçilerimiz çocuklarıyla birlikte gelerek tek tek şehitlerin fotoğraflarına bakıp dua ediyor. Standımıza çok sayıda ziyaretçi geldi. Bu yıl şehit aileleri ve gazilerle birlikte burada şehadet ve gaziliği anlatmaya çalışıyoruz. Çubuk şehitler diyarıdır. 77 şehidimiz var. 41 gazimiz var. Şehit ve gazi sayısının en fazla olduğu ilçemizdir. Vatanı ve milleti için evlatlarını vermiş bir ilçedir. İlçemiz devletinin ve milletinin yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.”

Öğrencilere krep satıyorlar

Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneği üyeleri Çubuklu üniversite öğrencilerine destek için stant kurdu.

Dernek Başkanı Hatice Erkan, festivalin bu noktada kendilerine çok önemli katkı sağladığını belirtti.

Standlarına yoğun talep olduğunu belirten Erkan, şöyle konuştu:

“Çok şükür belediyemiz bu yıl da stant açarak bize destek verdi. Burada hanımlarımızın mahareti olan hamur işleri yaparak elde ettiğimiz gelirle üniversite öğrencilerimize burs vereceğiz. Öğrencilere de burs veriyoruz. Çubuk’un kavurma, gözleme, bazlama ve höşmerim gibi yöresel ürünlerini satarak elde ettiğimiz gelirle.”

Çubuk’tan kendilerine başvuran öğrencileri ihtiyaç sahibi olup olmadıklarını araştırıp, ihtiyaç sahibi olduğunu belirledikleri öğrencinin hesabına burs yatırdıklarını anlatan Erkan, amaçlarının burs vermek olduğunu belirtti. daha fazla ihtiyaç sahibi öğrenciye

Festival bu akşam Özgür Can Çoban ve Kaan Aydos’un vereceği konserle sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu